Ne Dediler

Ne Dediler

Placeholder Image

Recep Tayyip ERDOĞAN

12.07.1994

"İNAN KARDEŞLER tesislerinde dostlarımız ile kardeşlerimiz ile iki gecelik bir tefekkür imkanımız doğdu. Rabbimin büyüklüğünü bir kez daha tabiat varlığında, eserinde gördüm.

"Varlığın bilme ne hacet küre-i alem ile,

Yeter ispatına halk ettiğin bir zerre bile..."

Uzungöl de zerreyi aşarak tabiatı seyrediyoruz.Yeşilin anlamlı tonları, derelerin farklı bestesi ruhlarımızı dinlendiriyor.

Bir ses ; Kendinde misin? Aradığını bulabildin mi?Veya arayışta mısın?

Eser müessir konusu ... Müessiri bulabilmek. Bulana ne mutlu... Bulamayan ne kadar bedbaht...

Tabiat Uzungöl de farklı güzel... Ya Rab... Sen ne kadar güzelsin!

Recep Tayyip ERDOĞAN

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı


Doğan GÜREŞ

12.07.1994

Temiz yayla havası, temiz su, temiz yemek, temiz cevre ve temiz yürekli insanlar.Bir gece kaldık, fevkelade hüsnü kabül gördük.Herkese teşekkür ederim müteşebbis'i kutlarım başarılar ve sağlıklar dilerim.

Doğan GÜREŞ

Orgeneral

Genel Kurmay Başkanı


Ediz HUN

07.06.1998

Çok değerli Dursun Ali beyefendi olağanüstü güzelliklere sahip Uzungöl'de sizin mükemmel tesislerinizde unutulmaz bir gün geçirdim. Üstün meziyetlere sahip şahsınızda tüm çalışanları kutluyorum.Bu muhteşem doğa harikasının gelecek nesillere aktarılabilmesi için sizin gibi yüksek hedefleri ruhunda toplamış kıymetli insanlara her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktayız. Doğa sevgi ile yaşar düşüncesi ile size teşekkür ediyor. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ediz HUN


Volkan KONAK

29.10.1994

"Yaşamak şakaya gelmez" Şu kainat denen nesnenin içinde, şu her yanı yemiş dolu nesnenin içinde, bir rüzgar kadar hür, bir halk türküsü kadar onurlu bir şekilde yaşamak gerektiğine bende inanmaktayım. Dursun ağabeyimi tanıdıktan sonra yaşam sevincim ve ciddiyetim biraz daha artmıştır. Güne Uzungöl güneşiyle merhaba diyen bu değerli kişilik bana çalışmanın güzelliğini ve doyumsuz keyfini gösterdi.

Güneşi öküzlerin boynuzları üzerinde ağartan bir çiftci gibi yada sabahtan akşama kadar fındık topyalan fındık emekçileri gibi çalışma gerekliliğini bana bir kez daha öğreten bu emekçi dostuma en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Koca adam ; Dertlerini aklında tutma unut ama bizi unutma çünkü biz seni hiç unutmuyacağız.

"Kuzeyin Oğlu" Volkan KONAK


Uğur PEKTAŞ

16.04.2006

Yaşanan olaylar tanışılan insanlar, insanları bir yere taşır ve gelişirsin, ilerlersin. Bir çok yer gezdim bir çok insan tanıdım ama bu güne kadar gördüğüm insanlar bu kadar gerçek ve temiz kalpli yardım sever değildi. Bize sofranızı açtınız arabanızı verdiniz ve en önemlisi bize kalplerinizi açtınız hepiniz çok güzel insanlarsınız umarım ne kalpleriniz bozulur nede bu eşsiz doğa harikası olan Uzungöl'ünüz bozulur. Hiçbirinizi unutmayacağım çünkü hepiniz benim için özel insanlarsınız.

Uğur PEKTAŞ


Hande SUBAŞI

16.03.2006

İnsanllar her geçen gün birşeyler öğrenir, hayatlarına yeni insanlar girer, yaşamlarına dair yeni adımlar atarlar. Ne mutlu banaki bügüne denk hiç keşfetmek fırsatı bulamadığım cennet gibi bir yerde samimi ve içten insanlar ile birlikteyim! Hayatımda yeni birşeyler ile başlamanın heycanını yaşarken burada bana bu huzuru yaşattığınız için siz İnan Ailesine ve Uzungöl Halkına binlerce teşekkürler..

Burada herşey daha naturel ve safkanmış yoğun iş tempomuza rağmen yoğunluğumuzu hafiflettiğiniz hatta zevkle cekilir bir hale getirdiğiniz ve şehrin karmaşasından uzak bir bucuk ay geçirme fırsatı yaşattığınız için de sonsuz teşekkürler!

Bu asla bir veda değil, inşallah mayıs ayında görüşmek üzere...

Hande SUBAŞI