Mobil Menü

CF

Medyada Biz

30 Yıl Önce Keşfedilen Cennet

Trabzon'un ve bölgenin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl, geç keşfedilmenin sıkıntılarını üzerinden erken attı. 1760'da meydana gelen heyelan sonucu Solaklı deresinin önüne set oluşmasıyla ortaya çıkan Uzungöl, çam ağaçlarıyla gelin gibi süslenmiş.

Yamaç Paraşütü Keyfi

Türkiye’de yamaç paraşütüne en uygun ikinci bölge konumundaki Uzungöl’ün yeni sezonda Trabzon’a istihdam ve ekonomik girdi sağlaması bekleniyor Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl beldesinin, Fethiye’nin Ölüdeniz beldesinden sonra yamaç paraşütü için en uygun yerlerden biri olduğu bildirildi.

Her Mevsim Farklı Güzellikt

Trabzon'a 99, Çaykara İlçesine 19 Kilometre Uzaklıkta, Deniz Seviyesinden Bin 90 Metre Yükseklikteki Uzungöl, Dik Yamaçları ve Muhteşem Orman Örtüsü ile Alplerin Güzelliğini Geride Bırakmakta. Trabzon'a 99, Çaykara ilçesine 19 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden bin 90 metre yükseklikteki Uzungöl,

Trabzon' Un İncisi Uzungöl

Türkiye’nin ve Trabzon’un en önemli turizm merkezlerinden Uzungöl, dört mevsim yerli ve yabancı yüz binlerce turistin akınına uğruyor. Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl, Doğu Karadeniz’e gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanlar arasında yer alıyor.